Teatr Nowy

Teatr Nowy jest ważnym  miejscem na Mapie Kulturalnej Nowego Sącza oraz Małopolski. Został stworzony przez ludzi kochających Teatr, ludzi kreatywnych i odważnych.  Misją Teatru jest stworzenie nowego miejsca kulturalnego, w którym to każdy widz znajdzie coś dla siebie! W repertuarze znajdują się spektakle dla dzieci, młodzieży, oraz dorosłych. W Teatrze Nowym młodzi adepci sztuki teatralnej mają możliwość rozwijania swojej pasji na zajęciach w Studiu Artystycznym.

Teatr
Teatr
Teatr
Teatr

Teatr Nowy rozpoczął swą artystyczną działalność w starym Kinie Kolejarz, przy ul. Zygmuntowskiej 17. Obecnie Teatr Nowy działa w przepięknej kamienicy na ulicy Jagiellońskiej 36. Teatr posiada niezwykle klimatyczną salę kameralną, której niepowtarzalna aura pozwala stworzyć bliską więź aktora z widzem oraz przenieść go w świat niezwykłych historii, przedstawianych w spektaklach.

 


Teatr Nowy wciąż poszerza swój repertuar o nowe tytuły, by móc zadowolić każdą grupę odbiorców. Mamy nadzieję, że nasza pasja i chęć tworzenia, pozwoli zaszczepić w okolicznych mieszkańcach miłość do Teatru, by móc zapisać się w historii Nowego Sącza jako Stacjonarny Teatr Nowy!