Zespół

Poznajmy się

 

Zespół

Violetta Romul- Pomietło 

Urodzona  w 1987 r., absolwentka Lart Studio. Zdała Państwowy Egzamin Eksternistyczny Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Przez 5 lat związana z Teatrem Współczesnym w Krakowie. Współzałożycielka Teatru Nowego z zacięciem pedagogicznym – prowadzi warsztaty teatralne: „ Bank Talentów” z młodszą grupą wiekową.
W Teatrze Nowym zadebiutowała w spektaklu: „Sen Mikołajka”. Oprócz spektakli dla dzieci, ma na swoim koncie również role w sztuce: „Ciotka na Wydaniu” oraz  spektaklu  „Aktorzy”.

Krzysztof Pomietło

Urodzony w 1983 r., młody, zdolny aktor, scenarzysta i reżyser, założyciel Teatru Nowego w Nowym Sączu. Urodzony Pedagog. W ramach działalności Teatru Nowego, prowadzący z sukcesem Szkółkę Teatralną „Bank Talentów”. Podczas roku działalności Teatru Nowego, udało mu się zrealizować aż 9 spektakli: 6 spektakli dla dzieci, 1 spektakl dla młodzieży oraz 2 spektakle dla widza dorosłego. Nominowany do „Osobowości Roku 2016” w kategorii: Kultura przez Gazetę Krakowską.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.  Przez 5 lat związany z Teatrem Współczesnym w Krakowie. 

Zespół
Zespół

Paweł Kowalczyk 

Urodzony w 1983 r, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, współpracujący z Teatrem: Łaźnia Nowa. Na swoim koncie posiada kilka debiutów telewizyjnych, m.in. rolę w serialu: „Hotel 52”, „Majka”, „Przepis na życie”, „Czas honoru” oraz „Szpital”, a także filmowych: epizod w „Jestem Bogiem” . Brał również udział w kilku kampaniach reklamowych, m.in. : portalu OLX , czy firmy Max-Fliz.

Z Teatrem Nowym związany od 2015 roku. Zadebiutował rolą super bohatera w spektaklu: „Czerwony Kapturek”. Obecnie można go obejrzeć w spektaklu: „Ciotka na Wydaniu”, gdzie gra główną rolę, w sztuce „Aktorzy” oraz w spektaklach dla dzieci Teatru Nowego: „Śnieżka. Historia odwrócona”, „Mikołajek szuka Świętego Mikołaja”, oraz „Świnki 3”.

Józef Więcławek

Urodzony w 1989 r., młody absolwent Krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT , aktor Teatru Nowego w Nowym Sączu, aktor dramatyczny z dyplomem Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie, obecnie współpracujący z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas swojej drogi zawodowej związany również z Teatrem Współczesnym w Krakowie, Teatrem Plejada w Krakowie  oraz Teatrem Storia.  Zadebiutował m.in. w filmie krótkometrażowym: „IRON CLOUD” (Żelazny obłok) – reż. Nikodem Wojciechowski oraz pełnometrażowym: „Mroczne żelazo” – reż. Jerzy Bojanowski. Ma na swoim koncie również kampanie społeczne, m.in. dla Banku Żywności , transmitowaną przez telewizję TVN,  Movember Polska 2015 oraz dla Poland tastes good – kampanię Milk Tastes Good. W Teatrze Nowym możemy go podziwiać w głównej roli (reżyser), w najnowszym spektaklu: „Aktorzy”, w sztuce: „Ciotka na Wydaniu” oraz spektaklach dla dzieci: „Mikołajek Szuka Świętego Mikołaja”, „Czerwony Kapturek”, czy „Śnieżka: Historia odwrócona”.

Zespół
Zespół

Karol Klimek

Urodzony w 1992 r., młody adept sztuki teatralnej. W Teatrze Nowym możemy go podziwiać w spektaklach : „Mikołajek Szuka Świętego Mikołaja”, „Świnki 3”, „Czerwony Kapturek”, „Śnieżka. Historia odwrócona”,  „Sen Mikołajka” oraz spektaklu edukacyjno – profilaktycznym: „Nadzieja”, gdzie gra główną rolę.

Dorota Wodzień

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, (spektakl dyplomowy „Amadeusz” reż. Bartosz Porczyk i Marta Streker ). Współpracowała z Teatrem Lalki i Aktora w Kielcach. W 2016 roku brała udział w projekcie, zrealizowanym we współpracy z Teatrem Der Jungen Welt z Lipska, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Obecnie współpracuje z Teatrem Żelaznym w Katowicach oraz Teatrem Odnalezionym w Jeleniej Górze.

 W Teatrze Nowym można ją zobaczyć między innymi w najnowszej produkcji „Aktorzy”.

Zespół
Zespół

Wojciech Trela

Urodzony w 1988 roku w Krakowie. Absolwent PWST w Krakowie. Debiutował w 2012 roku w spektaklu “Hamlet” granym na deskach Teatru Stu w Krakowie. W latach 2012-2014 związany z Teatrem Starym. Współpracował z Krakowskim Teatrem Variete, Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz Teatrem Modrzewiowym w Krynicy. Obecnie występuje w spektaklach repertuarowych Teatru Nowego w Nowym Sączu oraz Teatru Odwróconego w Krakowie.  Znany z w produkcji telewizyjnych: “Strażacy”, “Na dobre i na złe”, “19+”. Współpracuje z portalem internetowym Gryonline.pl

W Teatrze Nowym w Nowym Sączu debiutował spektaklem “Ciotka na wydaniu”, w którym wcielił się w postać Hilarego. Obecnie w repertuarze znajdują się jeszcze dwie propozycje z jego udziałem: “Nadzieja” oraz “Aktorzy”.

Gracja Niedźwiedź

Gracja Niedźwiedź – W 2009 roku skończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W latach młodzieńczych była członkiem zespołu Teatru Garderoba z Przemyśla. Przez 4 lata związana z Teatrem Nowym z Krakowa, w ramach dyplomu współpracowała również z Teatrem Współczesnym ze Szczecina. Obecnie współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie.


W Teatrze Nowym w Nowym Sączu zadebiutowała rolą Pędzichowskiej w komediodramacie “Aktorzy”.

 

Zespół
Zespół

Jerzy Franciszek Michalak 

Ukończył Liceum Plastyczne w Katowicach, studia wyższe w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Katedrze Scenografii u profesora Andrzeja Stopki. Został jego asystentem i pracował na ASP do roku 1976.  Debiut scenografa w Teatrze Dramatycznym w Tarnowie w roku 1969. Ma na swoim koncie przeszło 100 realizacji scenograficznych w różnych gatunkach takich jak: Teatr Dramatyczny, Lalkowy, Muzyczny, Teatr Telewizji i film fabularny. Oto niektóre z nich: “Farsa Mistrza Pethelina “( Kraków, Opole), “Colas Brengnon”(Teatr Powszechny w Łodzi), “Przygoda Sinbada żeglarza” ( Teatr Lalek Pinokio w Łodzi) , “Brat naszego Boga” ( Teatr w Płocku), “Oni” St. Witkiewicza ( Teatr w Płocku), “Balladyna” J. Słowackiego ( Teatr Rozmaitości w Warszawie), “Okręt” St. Tyma, (Teatr w Lublinie oraz w Debreczynie na Węgrzech), ” Geniusz sierocy” M. Dąbrowskiej, (Teatr Narodowy w Warszawie), “Legion” St. Wyspiańskiego, (Teatr im. Słowackiego w Krakowie), “Noc listopadowa” St. Wyspiańskiego, ( Teatr im. Słowackiego w Krakowie). Realizował scenografie w bardzo wielu Teatrach m.in w : Warszawie,  Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Wrocławiu,Opolu, Elblągu.
Był Dyrektorem oraz Kierownikiem Artystycznym w Teatrze Lalek Pinokio w Łodzi, a następnie sprawował Dyrekcję w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. 

Z Teatrem Nowym współpracuje od 2017, wciela się w postaci w sztukach “Daj się zabić Kochanie”, “Miłosne Porachunki. Blue Moon” oraz “Tajemnica Alladyna” 

Krzysztof Salawa

Aktor, improwizator, muzyk, reżyser dźwięku. Absolwent Studia Teatralnego przy Teatrze Baza,
Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale aktorskim, Szkoły Impro oraz Uniwersytetu
Muzycznego im. F. Chopina na wydziale Reżyserii Dźwięku.
Zadebiutował w spektaklu „Mewa” A. Czechowa w 2013 roku w Teatrze BAZA.
Brał udział w wielu etiudach filmowych, interesuje się również dubbingiem. Kocha teatr, film,
muzykę i improwizacje teatralną.
Współpracuje z Teatrem BAZA w Warszawie, Teatrem Podaj Dalej w Warszawie i Teatrem J.
Słowackiego w Krakowie. Członek Teatru Improwizowanego HELENA w Warszawie.
W Teatrze Nowym w Nowym Sączu debiutuje w spektaklu „Jaś i Małgosia”.

Zespół
Zespół

Katarzyna Szewczyk

Urodzona w 1997r, absolwentka szkoły aktorskiej SPOT w Krakowie oraz  I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.
Przez 6 lat uczęszczała na zajęcia taneczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.  Tam tez stawiała swoje pierwsze kroki na deskach teatru gdzie między  innymi zagrała w dwóch spektaklach reż. Macieja Kujawskiego.

W Teatrze Nowym zadebiutowała w spektaklu „Sara” gdzie wcieliła się w postać tytułowej bohaterki. Można ja również zobaczyć w spektaklu dla dzieci „Tajemnica Alladyna”

Anna Stroynowska

Absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego, Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ukończyła również Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Muzycznym w Stavanger w klasie śpiewu prof. Elizabeth Norberg – Schulz. Czynna uczestniczka mistrzowskich kursów wokalnych w Polsce i zagranicą m.in. masterklass Paul Esswood, Karol- Peter Kammerlander, Roberto Abbandonaza.
Doświadczenie sceniczne obejmuje udział w następujących spektaklach: Musical „Siostrunie”- Dan Goggin’s – Polska. Opera „Potajemne małrzeństwo”- Domenico Cimarosa- Polska. Opera „David and Bathsheba” Ståle Kleiberg – Norwegia Musical „Magisken skogen” – Norwegia. Współpracuje z norweskim zespołem wokalnym Jæren Solist Ensamble. Bierze udział w licznych koncertach i przedsięwzięciach artystycznych na terenie Polski, Norwegii, Danii.

Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauki śpiewu, emisji głosu oraz umuzykalnienia dzieci, młodzieży i dorosłych. W Teatrze Nowym prowadzi zajęcia wokalne w Szkółce Teatralnej “Bank Talentów”.

Zespół
Zespół

Anna Hila 

Urodzona w 1989 r., absolwentka studiów II stopnia Psychosocjologii na Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego w Krakowie , współpracująca z Zespołem Teatru Nowego od kwietnia 2016 r. w Dziale Promocji i Sprzedaży.

Sebastian Łatka

Zdolny uczeń  Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia  w Nowym Sączu.
W Teatrze Nowym odpowiedzialny za zaplecze techniczne.

Zespół